Paul Théodore Paléologue Crivez oljemålning
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL THÉODORE PALÉOLOGUE CRIVEZ (1894-1984): Damporträtt, olja på pannå, signerad Paul Théodore, Prince Paléologue, Chef de la Maison Souveraine, Imperiale régnante d´Orient samt lacksigill, daterad 1952, 46x37,5 cm
Historik: Paul Théodore Paleologue Crivez hävdade kunglig härkomst och titulerade sig prins i efterkrigstidens Europa.
394119
2016-07-03