Niki de Saint-Phalle färgserigrafi
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
NIKI DE SAINT-PHALLE (1930-2002): "I am a beautiful camel", signerad N. de Saint Phalle, 5/115, serigrafi och litografi i färger, 61x50 cm
Proveniens: Scandic Hotel Continental, Stockholm
Utställd: Moderna Museet, Stockholm 20 april-27 oktober 2013
394170
2016-07-04