Ola Billgren collage och blyerts

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OLA BILLGREN (1940-2001): "Måste det vara", signerad och daterad Ola Billgren 26. 7, collage och blyerts, ca 69x49 cm, utförd 1985
UTSTÄLLD: Rooseum, Malmö 1985
LITTERATUR: Avbildad, Katalog "Collages", 22.6-14.9 1985, Tornbergs Gallery Lund 1986, Kalejdoskop Förlag

394177

2016-07-04