Grafikportfölj Mona Huss Wallin mfl

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRAFIKPORTFÖLJ - Stentryck från Vikmanshyttan med konstnärerna Karl Axel Pehrson "Havstermitbo", Mona Huss Wallin "Solrosor i Bärfendal" och Lennart Sand "Vinterhare" - Till minne av litografen Rolf Jansson , 3/290, färglitografier, 60x50 cm resp 50x60 cm

Ej komplett, bladet av Roland Svensson saknas. Mona Huss-bladet med fukrand i övre hörn, portfölj med slitage

394188

2016-07-04