Karmstolar i rokoko
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, stockholmsarbeten i rokoko, 1700-tal, svartmålade, sitthöjd ca 40 cm
Slitage, senare bemålning, en med lagat bakben, en med lagat och kompletterad fotavslut baktill ca 5 cm
394258
2016-07-04