Sjal Kina

Sjal Kina
Sjal Kina
Sjal Kina
Sjal Kina
Sjal Kina
Sjal Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SJAL, 1800-talets andra hälft, Kina, sidenbroderi på siden, med dedikation "Fröken Cronstedt, Jag kom från Chinas varna land, till Nordens snöbetäckta strand...", ca 158x158 cm, originalask medföljer

Asken med skador, enstaka fläckar

394302

2016-07-04