Sjal Kina
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SJAL, 1800-talets andra hälft, Kina, sidenbroderi på siden, med dedikation "Fröken Cronstedt, Jag kom från Chinas varna land, till Nordens snöbetäckta strand...", ca 158x158 cm, originalask medföljer
Asken med skador, enstaka fläckar
394302
2016-07-04