Stolar
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 5 st., barock och barockstil, varav 3 1700-/1800-tal resp 2 1900-tal, skurna och svarvade detaljer i bl a mahogny, klädda med rotting samt avtagbar textil dyna, de äldre är brännstämplade HE, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: von Essen, Helsingborg
En del lösa fogar, renoverade och kompletterade, bruks- och åldersrealterat slitage
394334
2016-07-05