Svenska Fruktsorter A Pihl-J Eriksson

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVENSKA FRUKTSORTER i färglagda avbildningar. Red. A. PIHL - J. ERIKSSON. Andra upplagan. Stockholm (P. A. Norstedt & Söners Förlag) 1924.
4:o. 100 st kolorerade färglitografier (alla). Rödbrunt hfrbd, guldornerad rygg mrd fyra upphöjda bind, övre guldsnitt, (P. A. Norstedt & Söner)

Omslag med skador

394358

2016-07-04