Ring 18 k guld briljanter

Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter
Ring 18 k guld briljanter

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 18 k guld, ursprungligen 2 ringar som är ihoplödda, 2 briljanter ca 0,12-0,14 ct/st, fasettslipade blå stenar, Sverige ca 1930/40-tal, stämplar slitna, ringstorlek ca 14 mm, vikt ca 3,6 g

Blå stenar med hack och slitage

394360

2016-07-06