Goya etsning och akvatint

Goya etsning och akvatint
Goya etsning och akvatint

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Los Caprichos pl. 65: Donde vá mamá, etsning och akvatint, 20,5x16,5 cm, senare avdrag, påskrift daterad 1968 samt stämpel: "LIBROS" Antonio Berdegué, Madrid
LITTERATUR: Harris 100

394382

2016-07-08