Sigillsamling ca 300 st i liten låda
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIGILLSAMLING, ca 350 st, huvudsakligen svenska adliga sigill, flertalet monterade på papper med anteckning om släkt, några lösa, samtliga i gammalt cigarrlåda, handskriven förteckning på 100 sigill medföljer.
Slitage, skador, skadad box
394619
2016-07-06