Sigillsamling ca 300 st i liten låda

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIGILLSAMLING, ca 350 st, huvudsakligen svenska adliga sigill, flertalet monterade på papper med anteckning om släkt, några lösa, samtliga i gammalt cigarrlåda, handskriven förteckning på 100 sigill medföljer.

Slitage, skador, skadad box

394619

2016-07-06