Broscher ring 18 k guld amestister och pärlor
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BROSCHER, 3 st., varav en Heribert Engelbert "Stigbert", Stockholm 1954, RING, 18 k guld, stämplad K&EC, Göteborg 1950/60-tal, otydlig årsstämpel, bl a med cabochonslipade ametister och odlade saltvattenspärlor, ringstorlek ca 16,5 mm, total vikt ca 15,8 g
394621
2016-07-06