Broscher ring 18 k guld amestister och pärlor

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BROSCHER, 3 st., varav en Heribert Engelbert "Stigbert", Stockholm 1954, RING, 18 k guld, stämplad K&EC, Göteborg 1950/60-tal, otydlig årsstämpel, bl a med cabochonslipade ametister och odlade saltvattenspärlor, ringstorlek ca 16,5 mm, total vikt ca 15,8 g

394621

2016-07-06