Johan Gustaf Sandberg oljemålning
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOHAN GUSTAF SANDBERG (1782-1854), "Amor afskjutande sin pil", olja på duk, 31x31 cm
UTSTÄLLD: Kungl. Akademien, Stockholm 1838, nr. 34, "Basrelief, målad som Bronze, efter Sergel"
Krackelyrer, smärre dukskador och retuscher
394622
2016-08-23