Johan Gustaf Sandberg oljemålning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN GUSTAF SANDBERG (1782-1854), "Amor afskjutande sin pil", olja på duk, 31x31 cm
UTSTÄLLD: Kungl. Akademien, Stockholm 1838, nr. 34, "Basrelief, målad som Bronze, efter Sergel"

Krackelyrer, smärre dukskador och retuscher

394622

2016-08-23