Sängmöbel
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, troligen, sängmöbel, bestående av: 2 sängar med tillhörande sängbord samt 2 stolar, bemålat trä, stämplat från SMF, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, blyertspåskrift "Carls... prov", sänggavlarnas höjd ca 77, längd 187, stolarnas sitthöjd 47, sängbordens höjd 61 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage
394745
2016-07-07