J. P. Saenredam kopparstick
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JAN PIETERSZ. SAENREDAM (Holland 1565-1607), Die klugen Jungfrauen erhalten die Öllampen, 1605, kopparstick, 27x36 cm, med vattenmärke, Litteratur: Hollstein 30
Ngt beskuren, veck, skador, lagningar, ojämn av fukt
394866
2016-08-23