J. P. Saenredam kopparstick

J. P. Saenredam kopparstick
J. P. Saenredam kopparstick

Såld för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JAN PIETERSZ. SAENREDAM (Holland 1565-1607), Die klugen Jungfrauen erhalten die Öllampen, 1605, kopparstick, 27x36 cm, med vattenmärke, Litteratur: Hollstein 30

Ngt beskuren, veck, skador, lagningar, ojämn av fukt

394866

2016-08-23