Snedklaffsekretär England 1800-tal

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, 4 lådor med handtag i förgylld brons, bakom klaffen fack- och lådinredning, höjd, 97, 83 x 41,5 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérsläpp, avslag, nyckel saknas

394883

2016-07-08