Snedklaffsekretär England 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, 4 lådor med handtag i förgylld brons, bakom klaffen fack- och lådinredning, höjd, 97, 83 x 41,5 cm
Åldersrelaterat slitage, fanérsläpp, avslag, nyckel saknas
394883
2016-07-08