Snedklaffsekretär England 1800-tal
2016-07-08
394883
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, 4 lådor med handtag i förgylld brons, bakom klaffen fack- och lådinredning, höjd, 97, 83 x 41,5 cm
Åldersrelaterat slitage, fanérsläpp, avslag, nyckel saknas