Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Såld för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med främst piggformade prismor, korgbotten avslutad med pinjekotte, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 96, diameter 77 cm

Smärre slitage

394930

2016-07-08