Ljuskrona gustaviansk stil
2016-07-08
394930
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med främst piggformade prismor, korgbotten avslutad med pinjekotte, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 96, diameter 77 cm
Smärre slitage