Hängskål allmoge 1800-tal

Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal
Hängskål allmoge 1800-tal

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-talets första del, kammålat samt polykrom kurbitsdekor, rundat krön och dörrpar, invändigt hyllplan, låda i nederkant, höjd 102,5, 83 x 37 cm, nyckel medföljer

Åldersrelaterat slitage

394951

2016-07-08