Bägare Lars Boye Stockholm 1782

Såld för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

BÄGARE, silver, Lars Boye (1762-1784/1795) Stockholm 1782, välvd fot, svisselerad dekor, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 501 g

Fotring med äldre lagningar, mindre bucklor

395026

2016-07-09