Bägare Jonas Berg Stockholm 1756

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Jonas Berg (1751-1788) Stockholm troligen 1756, oidentiferade stämpel 1700-tal, höjd 8-9 cm, vikt ca 103 g

Slitage, bucklor

395029

2016-07-09