Karaff och bricka silver

Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver
Karaff och bricka silver

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KARAFF, BRICKA, silver/800, karaff i glas med genombruten silverfattning, Tyskland, omkring 1900, bricka med svenska importstämplar, 1900-talets första hälft, karaffens höjd ca 20,5, brickans längd ca 25 cm, brickans vikt ca 237 g

395058

2016-07-09