Vas kalebassformad

Vas kalebassformad
Vas kalebassformad
Vas kalebassformad
Vas kalebassformad
Vas kalebassformad
Vas kalebassformad

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd 27 cm

Något sned, mynningen med lagning

395119

2016-07-09