Kinesiska dräktpersedlar Bixi

Kinesiska dräktpersedlar Bixi
Kinesiska dräktpersedlar Bixi
Kinesiska dräktpersedlar Bixi
Kinesiska dräktpersedlar Bixi
Kinesiska dräktpersedlar Bixi
Kinesiska dräktpersedlar Bixi

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

BIXI, 2 st, kinesiska dräktpersedlar till Hanfu-dräkt, 1700-/1800-tal, siden med silkesbroderier, inramade, längd ca 95 cm (ram 125 x 27 cm)

Åldersrelaterat slitage, fläckar

395134

2016-07-10