Salsskåp i svensk rokoko

Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko
Salsskåp i svensk rokoko

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SALSSKÅP, 1700-talets andra hälft, sydsverige, olika träslag bl a alm med inläggningar i romboida former, förgyllda gustavianska beslag, inredd med hyllplan samt tre mindre lådor, lådunderdel med tre lådor, höjd 214, 140 x 54 cm, 3 nycklar medföljer

Smärre fanérskador, en mindre fanérdel saknas, smärre torrsprickor

395153

2016-07-10