Grafiska blad IX-gruppen

Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen
Grafiska blad IX-gruppen

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IX-GRUPPEN, grafiska blad, 9 st, 1974, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade 89/90, omfattar Gösta Gierow, Karl Erik Häggblad, Bengt Landin, Lars Lindeberg, Göran Nilsson, Alf Olsson, Philip von Schantz, Nils G Stenqvist, PG Thelander, bladmått ca 30x21 cm

Ett blad (Gierow) med hanteringsveck

395155

2016-07-10