Fotografi Robert Coburn Fåglarna

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor, Tippi Hedren och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-6, silvergelatin, 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

395211

2016-07-10