Fotografi Robert Coburn Fåglarna

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-13, silvergelatin, 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

395213

2016-07-10