Emile Gallé vas
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
EMILE GALLÉ, bordslampa, Frankrike, överfång i bruna nyanser med dekor av träd mot gulgrön fond, signerad Gallé, dubbel fattning varav en invändig, höjd 24 cm
Mynningen med nagg, foten med nedslipat nagg
395219
2016-07-10