Emile Gallé vas

Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas
Emile Gallé vas

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

EMILE GALLÉ, bordslampa, Frankrike, överfång i bruna nyanser med dekor av träd mot gulgrön fond, signerad Gallé, dubbel fattning varav en invändig, höjd 24 cm

Mynningen med nagg, foten med nedslipat nagg

395219

2016-07-10