Skål Kina 1700-tal

Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyr blått, höjd ca 8,5, diameter ca 20 cm

Glasyr nagg, tillverkningsdefekter

395286

2016-07-11