Sjömanskista 1800-tal

Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal
Sjömanskista 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SJÖMANSKISTA, sent 1800-tal, furu, bemålad i mörkgrönt, brunbetsat lock, originalhandtag i makramé, höjd 41, 90 x 43 cm

Åldersrelaterat slitage, senare brunbets

395298

2016-07-10