Bockbord och bänk, 1900-tal

Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal
Bockbord och bänk, 1900-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

BOCKBORD och BÄNK, 1900-talets första hälft/mitt, furu, svartmålad skiva respektive sits, bordsskivan kantad med mässingslist, bordshöjd 80, 250 x 80 cm, bänkens höjd 46, 250 x 29 cm

Bruksslitage, senare renoverat/bemålat, bordet demonterbart

395339

2016-07-11