Bockbord och bänk, 1900-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
6 000 SEK
BOCKBORD och BÄNK, 1900-talets första hälft/mitt, furu, svartmålad skiva respektive sits, bordsskivan kantad med mässingslist, bordshöjd 80, 250 x 80 cm, bänkens höjd 46, 250 x 29 cm
Bruksslitage, senare renoverat/bemålat, bordet demonterbart
395339
2016-07-11