Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, Johan Söderdahl, Söderköping 1791, godronnerad fot, svisselerad dekor av kartuscher, spår av förgyllning, höjd ca 9, vikt ca 60 g

Fot med mindre bristning

395387

2016-07-12