Porslinsplakett Kina 1900-tal

Porslinsplakett Kina 1900-tal
Porslinsplakett Kina 1900-tal
Porslinsplakett Kina 1900-tal
Porslinsplakett Kina 1900-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose av flodlandskap, signerad Zhang Zhitang och möjligtvis av artisten, daterad 1948, ca 54 x 31 cm

395493

2016-07-12