Sengustaviansk ljuskrona

Sengustaviansk ljuskrona
Sengustaviansk ljuskrona
Sengustaviansk ljuskrona
Sengustaviansk ljuskrona

Såld för:

19 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA / STOMME, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, stomme i mässing, för fyra ljus, höjd ca 76 cm

Skador, lösa delar, skål saknas, lösa prismor medföljer

395504

2016-07-12