Bordspendyl Tornberg Stockholm

Såld för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets slut, nyrokoko, urtavlan märkt "Tornberg, Stockholm", zink, förgylld samt bronserad, sten, på träsockel, höjd 37 cm, längd 39 cm

Slitage, en fot lagad (bak)

395515

2016-07-12