Koffert proveniens Oscar Rydbeck

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

KOFFERT, läder, 1900-talets början, höjd ca 32, 95x58 cm

Proveniens: Oscar Rydbeck Skandinaviska Kreditaktiebolaget. Rydbeck hade en ansvarig ställning inom Kreugerkoncernen och dömdes efter Kreugerkraschen till fängelse

Slitage, skador, en rem saknas

395535

2016-07-12