Vas Kina
Klubbat för:
106 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VAS, porslin, Kina, märkt med Qianlongs märke men tillverkad under 1900-talet, dekor i underglasyrblått av drakar som jagar den brinnande pärlan, höjd ca 20 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt av den nuvarande ägarens far i Bangkok på 1950-talet.
Smärre slitage
395663
2016-07-17