Grafiska blad 16 st Landin Lindeberg Häggblad

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAFISKA BLAD, 16 st:
BENGT LANDIN (född 1933): (6) Blandade motiv, signerade Bengt Landin varav tre numrerade, huvudsakligen färglitografier, varierande bladstorlek, största 54x82 cm, minsta 29,5x21 cm, oramade
KARL ERIK HÄGGBLAD (1924-2003), Konventioner, mapp med tre färglitografier, signerade och numrerade 91/160
LARS LINDEBERG (född 1925), (7) Kompositioner, signerade och numrerade, etsning, litografi, linoleumsnitt, varierande format, oramade

395667

2016-08-18