Brosch 1800-tal

Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BROSCH/HÄNGE, 18 k guld, solsten med dekordel av mikromosaik föreställande blommor, Axel Georg Björkman, Stockholm 1873, diameter 3,9 cm, total vikt ca 14,5 g

Sten med nagg, mosaik saknar några inläggningar

395821

2016-07-20