Hänge armband broschnål guld
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HÄNGE, 18 k guld, trappslipad bergkristall, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1955, höjd inkl. ögla 3 cm, ARMBAND, 18 k vitguld, odlade saltvattenspärlor ca 5 mm, med mellanliggande stavformationer, längd 16 cm, BROSCHNÅL, 18 k guld, dekor med odlad halvpärla, 1900-talets första del, total vikt ca 9 g
Pärlor med slitage
395835
2016-07-21