Spegel barock
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL barock, 1700-talets första hälft, rikt träskuren genombruten dekor av akantusblad, krederad och med rester av poliment och förgyllning, kvicksilverfolierat spegelglas, sannolikt senare bakstycke, ca 51 x 42 cm.
Mindre krederingsnagg, sprickor och slitage.
395873
2016-07-14