Torsten Wessberg träsnitt
Klubbat för:
1 000 SEK
1 000 SEK
TORSTEN WESSBERG (1891-1975): Dam med ros, signerad och daterad T Wessberg 1915, original träsnitt, ca 30x21 cm
HISTORIK: Wessberg studerade för Carl Wilhelmson, samt i Frankrike, Tyskland och Italien. Representerad i Göteborgs Konstmuseum
395874
2016-07-15