Snäckbärande figur
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, 1800 / 1900-tal, mansfigur iklädd romersk dräkt uppbärandes en snäcka, mörkpatinerad zink, stående på sockel av onyxmarmor, höjd ca 48, bredd 21 cm
Renoverad och kompletterad, lagningar någon spricka, retuscher och några mindre nagg på sockeln
395878
2016-07-14