Snäckbärande figur

Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur
Snäckbärande figur

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULPTUR, 1800 / 1900-tal, mansfigur iklädd romersk dräkt uppbärandes en snäcka, mörkpatinerad zink, stående på sockel av onyxmarmor, höjd ca 48, bredd 21 cm

Renoverad och kompletterad, lagningar någon spricka, retuscher och några mindre nagg på sockeln

395878

2016-07-14