Skålfat design Elis Bergh

Skålfat design Elis Bergh
Skålfat design Elis Bergh
Skålfat design Elis Bergh
Skålfat design Elis Bergh
Skålfat design Elis Bergh
Skålfat design Elis Bergh

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ELIS BERGH, skålfat, 1930-tal, gröngråtonad glasmassa, dekor med fågel, märkt B 230 Kosta, diameter ca 28 cm

Repor, smärre färgbortfall

395906

2016-07-21