Goya etsning och akvatint

Goya etsning och akvatint
Goya etsning och akvatint

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 10: La mujer y el potro, que los dome otro, etsning och akvatint, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970, ca 24,5x35 cm
LITTERATUR: Harris 257

395925

2016-07-15