Goya etsning och akvatint

Goya etsning och akvatint
Goya etsning och akvatint

Såld för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 12: Si marina bayló, tome lo que halló, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970, etsning och akvatint, 24,5x35 cm
LITTERATUR: Harris 259

395926

2016-07-15