Hans Robert PIPPAL

Hans Robert PIPPAL
Hans Robert PIPPAL
Hans Robert PIPPAL
Hans Robert PIPPAL

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HANS ROBERT PIPPAL (Österrike, 1915-1998):
Vid galoppbanan, signerad och daterad Pippal 47, pastell, ca 39x51 cm
PROVENIENS: Inköpt i Wien/Österrike på 1940-talet av nuvarande ägares far

395956

2016-07-15