Parporträtt oljemålning

Parporträtt oljemålning
Parporträtt oljemålning
Parporträtt oljemålning
Parporträtt oljemålning
Parporträtt oljemålning
Parporträtt oljemålning

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): (2) Parporträtt, olja på duk, a tergo med påskrift "Johan Henrik Forshael född 1800 d 1878, apotekare först i Wenersborg [Vänersborg] sedan i Lund / Julia Charlotta Forshael fru till ofannämnda apot F och dotter till Kgl S H Forshaell och hans fru född Stjernspets f 1807 d 1901"

Smärre dukskador

395958

2016-07-15