Arne Jacobsen
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar med karmar, 2+5 st, sent 1960-tal/ tidigt 1970-tal, Fritz Hansen, Danmark, kromade underreden, stoppade sitsar och karmar, märkta MADE IN DENMARK BY FRITZ HANSEN, sitthöjd ca 45 cm
Klädsel med fläckar och slitage, två ryggar sannolikt knäckta (röd klädsel)
396073
2016-07-16